Tyson Fury se vrací, kdo bude jeho soupeř?

17. dubna 2018 v 17:08 | Jiří Průša
Obrovitý brit a bývalá světová jednička, nezpochybnitelný král těžké váhy Tyson Fury (25-0 18 K.O.) ohlásil comeback a bude to už velmi brzy, v rodném Manchesteru se představí už 9. června.
Fury hodně zhubl, rád vystavuje fotky, kdy se z cvaldy stal zase borcem s postavou boxera.
Po zápase s Wladimirem Klitschkem kterého porazil, neboxoval téměř tři roky. Odveta s legendárním ukrajincem se několikrát odložila, až Tyson ohlásil konec kariéry kvůli psychickým potížím.

Poté ohlašoval návrat a zase končil kariéru několikrát do roka až konečně teď vypadá vše na nejlepší cestě.
Fury prohlašuje že je v nejlepší kondici v jaké kdy byl. Letos mu bude teprve 30 let, ještě má dost času vrátit se na vrchol.
Hodně se diskutuje kdo bude jeho dalším soupeřem a všichni se těší na britský duel se současnou jedničkou Anthonym Joshuou který drží všechny pásy, které uvolnil právě Fury.
Nebo američanem Deontayem Wilderem, který naposled ve strhující bitvě ukončil v 10. kole obávaného kubánce Luise Ortize.
Ale buďme upřímní, tihle dva, by v současné době byli pro Tysona příliš velké sousto a na druhou stranu ani Wilder nebo Joshua, nemají žádný důvod jít do zápasu s Furym, od kterého nikdo neví co teď očekávat. Je to příliš velký risk, velká neznámá. Vrátí se Tyson v té formě v jaké odešel, nebo se mu to nepovede? Nebo bude doopravdy ještě lepší jak sám říká?
Navíc Joshua bude nejspíš muset plnit povinnosti šampiona IBF i WBA kde je povinným vyzyvatelem nebezpečný Alexander Povětkin. A obě organizace už oznámily do kdy se musí obě strany domluvit.
Wilder má sice teď splněno, ale na prvním místě organizace WBC které vládne, se tyčí Dillian Whyte, který jedinou porážku profesionální kariéry utržil právě od Joshuy.
Ale zpět k Furymu, ten by měl v první řadě porazit dva, nebo tři boxery z první dvacítky světového žebříčku aby mohl vůbec uvažovat o možnosti postavit se dvěma výše zmíněným šampionům.
Charles Martin, Adam Kownacki, Dominic Breazeale, Carlos Takam nebo znovu Dereck Chisora, či Christian Hammer? Kdo by to měl být? Všichni vyjmenovaní by se mi v ringu s Furym líbili, ale má někdo z nich vůbec důvod jít do takového rizika?
A má Fury formu a odvahu na to postavit se teď takovým borcům? Nebo mu manažer pro comeback vybere "snazší" sousto na rozehřátí?
Nabízí se i veterán Shannon Briggs který po souboji s Furym také prahne.
Pokud Fury chce tituly zpět, zápasů s Wilderem, nebo Joshuou se stejně jednou dočkáme. Špičkují se všichni navzájem už několik měsíců, ale Fury na to teď nemá žádné patrony. Máme se na co těšit, tohle bude ještě zajímavé!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama