Duben 2018

Tyson Fury se vrací, kdo bude jeho soupeř?

17. dubna 2018 v 17:08 | Jiří Průša
Obrovitý brit a bývalá světová jednička, nezpochybnitelný král těžké váhy Tyson Fury (25-0 18 K.O.) ohlásil comeback a bude to už velmi brzy, v rodném Manchesteru se představí už 9. června.
Fury hodně zhubl, rád vystavuje fotky, kdy se z cvaldy stal zase borcem s postavou boxera.
Po zápase s Wladimirem Klitschkem kterého porazil, neboxoval téměř tři roky. Odveta s legendárním ukrajincem se několikrát odložila, až Tyson ohlásil konec kariéry kvůli psychickým potížím.

Poté ohlašoval návrat a zase končil kariéru několikrát do roka až konečně teď vypadá vše na nejlepší cestě.
Fury prohlašuje že je v nejlepší kondici v jaké kdy byl. Letos mu bude teprve 30 let, ještě má dost času vrátit se na vrchol.
Hodně se diskutuje kdo bude jeho dalším soupeřem a všichni se těší na britský duel se současnou jedničkou Anthonym Joshuou který drží všechny pásy, které uvolnil právě Fury.
Nebo američanem Deontayem Wilderem, který naposled ve strhující bitvě ukončil v 10. kole obávaného kubánce Luise Ortize.
Ale buďme upřímní, tihle dva, by v současné době byli pro Tysona příliš velké sousto a na druhou stranu ani Wilder nebo Joshua, nemají žádný důvod jít do zápasu s Furym, od kterého nikdo neví co teď očekávat. Je to příliš velký risk, velká neznámá. Vrátí se Tyson v té formě v jaké odešel, nebo se mu to nepovede? Nebo bude doopravdy ještě lepší jak sám říká?
Navíc Joshua bude nejspíš muset plnit povinnosti šampiona IBF i WBA kde je povinným vyzyvatelem nebezpečný Alexander Povětkin. A obě organizace už oznámily do kdy se musí obě strany domluvit.
Wilder má sice teď splněno, ale na prvním místě organizace WBC které vládne, se tyčí Dillian Whyte, který jedinou porážku profesionální kariéry utržil právě od Joshuy.
Ale zpět k Furymu, ten by měl v první řadě porazit dva, nebo tři boxery z první dvacítky světového žebříčku aby mohl vůbec uvažovat o možnosti postavit se dvěma výše zmíněným šampionům.
Charles Martin, Adam Kownacki, Dominic Breazeale, Carlos Takam nebo znovu Dereck Chisora, či Christian Hammer? Kdo by to měl být? Všichni vyjmenovaní by se mi v ringu s Furym líbili, ale má někdo z nich vůbec důvod jít do takového rizika?
A má Fury formu a odvahu na to postavit se teď takovým borcům? Nebo mu manažer pro comeback vybere "snazší" sousto na rozehřátí?
Nabízí se i veterán Shannon Briggs který po souboji s Furym také prahne.
Pokud Fury chce tituly zpět, zápasů s Wilderem, nebo Joshuou se stejně jednou dočkáme. Špičkují se všichni navzájem už několik měsíců, ale Fury na to teď nemá žádné patrony. Máme se na co těšit, tohle bude ještě zajímavé!

David Price : jsem v pořádku

3. dubna 2018 v 22:44 | Jiří Průša
Britský, 205 cm vysoký obr, David Price ( 22-5-0 18 K.O. ) vzkázal skrze svůj Twitter že je po děsivém sobotním knockoutu od ruského cara Alexandra Povětkina ( 34-1-0 24 K.O. ) naprosto v pořádku.
Price v úvodu pátého kola schytal pravý hák po kterém mu klesly ruce a zůstal stát naprosto nechráněný, toho využil Povětkin a levým hákem srazil Liverpoolskou věž do rohu ringu.
Price se zmohl jen na pokus zvednout hlavu ale jen s ní zakýval s nepřítomným výrazem, nadšení vystřídalo ticho a i Povětkin nakukoval doktorům přes ramena zda je jeho soupeř v pořádku. Na sociálních sítích se hned mezi fanoušky začalo řešit že rozhodčí zaspal, že měl zasáhnout mnohem dřív a zabránit Rusovi ve finálním ataku. Jenže i ze zpomaleného záběru je vidět že šlo o zlomek vteřiny a po bitvě je každý generál. Price zůstal stát, na první pohled, až na odkrytí nebylo vidět výrazné otřesení.
Po zapase vzkázal - "Ahoj všichni, jen vám chci dát vědět, že všechno je v pořádku. Vzal jsem tento boj a chápal související rizika! Jsem hrdý že jsem do toho dal všechno!" Uveřejnil Price na svém profilu, nutno podotknout že po vlastnim knockdownu trefil ve třetím kole Povětkina sám a ten odtančil přes celý ring až do rohu, kde celkem necitlivě zasáhl ringový sudí a začal "Sašu" počítat, i když se nedotkl podlahy, na druhou stranu, mohlo to skončit opačně a řešilo by se že nezasáhl včas, protože Povětkin byl viditelně mimo.
Povětkin, který dosud našel premožitele pouze v legendárním Wladimiru Klitschkovi, je teď povinným vyzyvatelem WBA i WBO které oba vlastní jiný Brit, jistý Anthony Joshua. Takže možná ještě před Wilderem se bude Joshua muset postavit právě Povětkinovi!
Těžká váha se po sobotě rozhýbala ještě víc!

Joshua porazil Parkera a má další titul

1. dubna 2018 v 11:04 | Jiří Průša
Vládce těžké váhy, obrovitý rodák z Watfofdu, miláček britského publika Anthony Joshua (21-0 20 K.O.) zkrátil seznam světových šampionů když v sobotu večer odstřihl Novozélanďana Josepha Parkera (24-1 18 K.O.) a uzmul jeho pás WBO který přidal ke svým WBA, IBF a IBO.
Poprvé v profesionální kariéře Joshua odboxoval všechna vypsaná kola a soupeře zdolal na body.
Hodně ohlasů hovoří o nudném zapase, ale je potřeba si uvědomit že oba dva kohouti kteří byli v ringu, jsou absolutní špička současné těžké váhy a šlo o tři prestižní tituly! Není doba Mika Tysona (50-6 44 K.O.) takhle už se neboxuje a ani Tyson vše nevyhrál knockoutem a "už" 20. zápas skončil až bodovým hodnocením. V tomhle ohledu Joshua legendarniho Američana předčil. Navíc podobně jako on, získal tituly jeden po druhém, ne dva a více v jednom zápase najednou. IBF (Martin) WBA (Klitschko), WBO (Parker)
Parker ukázal to, o čem často hovořil v předzapasových rozhovorech, že je podceňovaný neprávem a po počátečním ostychu často vyrážel na do útoku a trefoval spodky vyššího soupeře. Po zápase sportovně uznal porážku, sklonil Joshuovi poklonu že je velký šampion.
Joshua ale zápas kontroloval, předním direktem hlídal Parkerův pohyb a nabodoval si dostatečně velký náskok a ovládl duel jednoznačně 3-0 na body, i když bylo vidět že svůj rekord knockoutů přerušit nechce.
Ve 21. zápase kariéry dokázal uzmout všechny tituly které do porážky s Tysonem Furym (25-0 18 K.O.) vlastnil Wladimir Klitschko (64-5 53 K.O.) ten na posbírání všech čtyř titulů potřeboval zápasů 59. když právě v 59. zápase kariéry porazil Davida Hayeho (28-3 26 K.O.) a získal titul nejstarší ze všech hlavních organizací a to - WBA.
Poslední prestižní titul WBC drží Američan Deontay Wilder s děsivou bilancí 40 zápasů a 39 K.O. celý svět teď volá po sjednocujícím duelu těchto dvou velikánů. Joshua ještě v ringu volal Wildera ten ale v hale chyběl.
Pokud na tenhle zápas dojde vítěz bude držitelem všech 4 titulů světového boxu. To se ještě nikdy v historii těžké váhy nestalo!