Wilder ukončil Ortize a chce Joshuu

7. března 2018 v 17:07 | Jiří Průša
40 zápasů, 40 výher a 39 knockoutů, to je nová bilance Bronzového Bombarďáka z Alabamy. Deontay Wilder se při sedmé obhajobě svého pásu WBC postavil nejtěžšímu soupeři své profesionální kariéry, obávanému Kubánci s tvrdou levačkou Luisi Ortizovi!!!
Wilder navážil na těžkou divizi "pouhých" 97 kg oproti Ortizovým 109 kg.
Atmosféra při veřejném vážení byla elektrizující a slibovala že tihle dva si nic nedají zadarmo!
Začátek byl z obou stran hodně opatrný, jeden jak druhý si uvědomoval kdo stojí na druhé straně.
Podle mnohých expertů i fanoušků Ortiz na body v úvodních dějstvích vedl. V pátém kole ovšem Wilder vypustil jedno své švihadlo a Ortiz byl poprvé na podlaze.
V sedmém dějství ho měl naopak Ortiz na lopatě, Wilder leštil provazy a Ortiz vypouštěl jeden tvrdý úder za druhým, téměř celou minutu Kubánec tlačil a šel po knockoutu, ale finální úder se mu nepodařil a šampiona zachránil gong. V desátém kole už přišli na řadu Deontayovi pověstné, větrné mlýny po kterých byl Ortiz znovu v počítání a i když se mu podařilo vstát, z jeho výrazu bylo patrné že tuší že je konec.
Předchozí zápasy ukázali že jakmile vidí Wilder motající se kořist je jako žralok který cítí kapku krve. Doslova s rozběhem vypálil na potácejícího se soupeře několik chapadel, Ortiz se potřetí v zápase kácí a ringoví David Fields zápas ukončil.
Téměř ihned se znovu ozývali hlasy, které volají po sjednocujícím duelu s britským šampionem Anthony Joshou. Ten drží tituly WBA a IBF.
Sdílení Hearn, šéf stáje Matchroom Boxing pod kterou Joshua patří se k souboji Wilder s Křtitel vyjádřil s velkým respektem "Myslím že to byl skvělý boj" ale nelíbilo se mu rozdělení peněz. Zatímco Wilder bral 2 100 000 dolarů, Ortiz jen 500 000 . "Ale abych byl k Wilderovi fér, dokázal se vrátit do zápasu když vypadal už mimo. Ukázal srdce!" Dodal Eddie.
Wilder tak vřelý nebyl. " Eddie Hearn je jen jeden bílý muž který využívá černého může! Jsem připraven, vždy jsem říkal že chci sjednotit, jsem připravený kdykoli budou hoši chtít! Jsem nejhorší muž na planetě a dnes večer jsem to dokázal! " Přivlastnil si Wilder přezdívku kterou dostal před téměř třiceti lety legendární Mike Tyson.
"Opravdový šampion vždycky hledá způsob jak se vrátit a to je to co jsem dnes večer udělal. Luis Ortiz předvedl rozhodně skvělý boj. Rozdával zuřivé údery, házel komby které mne rozhodili. Ukázal jsem všem že dokážu ustát úder! Ukázal jsem že jsem pravý šampion!" Dodal Bronze Bomber !
Wilder se po tomto skalpu ihned přesunul na pozici č. 2 ve světovém žebříčku hned za Joshuu. Pokud Joshua vyhraje duel s Parkerem a poté skutečně dojde na zápas Joshua vs. Wilder, vítěz se stane prvním šampionem těžké váhy v historii který sjednotí tituly všech prestižních organizací.
Spoustu lidí si pod nadvládou bratří Klitschků stýskali nad nudnou nejtěžší divizí. To se při současném stavu říci nedá!! Máme se ještě nač těšit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama