Václav Pejsar vs. Pavel Šour

6. prosince 2017 v 22:40 | Jiří Průša
Václav Pejsar vs. Pavel Šour a souboj o český titul v těžké váze bude hlavní tahák tradičního galavečera Den Rváčů, tentokrát nazvaného Rivalové 7.
Legendární Ondřej Pála, předchozí šampion, titul vyhrál nad Tomášem Mrázkem skoro přesně deset let předtím než ho nad stejným soupeřem vyhrál Pejsar. Poté co Pála ukončil kariéru v roce 2014 byl titul volný. V roce 2016 se tedy odehrál titulový match mezi zmíněnými Pejsarem a Mrázkem který ovládl v devátém kole TKO prvně jmenovaný a český pás měl opět svého majitele.
Česká jednička, třiatřicetiletý Pejsar skočil do českého profiboxu po pouhých třech zápasech a s bilancí 2-1 mezi amatéry. Tehdy mu promoter Miroslav Pek nabídnul vstup do profiringu. Určitě nešlápl vedle když souhlasil, protože první 4 zápasy vyhrál a všechny knockoutem a došel si až pro český titul. Oproti 11 výhrám má 5 porážek a všechny v zahraničí s takovými jmény jako Schwarz, Rudenko, Afonin, Kuzmin nebo David Price. Na domácí půdě nenašel přemožitele stejně jako jeho vyzyvatel Pavel Šour.
Ten po velkolepé amatérské kariéře, kdy se stal 4x (!) mistrem republiky a to v letech 2005, 2008, 2014 a 2015. Vtrhl do profesionálního ringu jako uragán, ze šesti prvních zápasů vyhrál pět knockoutem. Má na svém kontě jedinou porážku a to v posledním zápase v Německu K.O. v prvním kole s chorvatskou jedničkou, bronzovým medailistou z OH v Riu, Filipem Hrgovicem, který je po pouhých dvou zápasech, ve světovém žebříčku dle serveru BOXrec, na čísle 123! Pavel dal přednost zápasu s Hrgovicem před nabídkou z Anglie na duel s britským bouřlivákem Dereckem "Del Boy" Chisorou. Chorvat dostal přednost díky delšímu času na přípravu a v neposlední řadě jistě lepšímu finančnímu ohodnocení. Eliminační souboj o možnost vyzvat Pejsara svedl Šour s Radkem Vařákem, tehdejší českou trojkou, kterého doslova uspal už v prvním kole!
To, o jak velký zápas na české poměry obzvlášť půjde, dokazuje i historicky první dražba v ČR o místo konání. Šlo o to jestli se bude konat v tradiční Lucerně v Praze 30.12. Nebo na Dni Rváčů v Plzni 16.12. Dražili promoteři obou akcí - Matouš Rajmont za Lucernu a za Den Rváčů Martin Hadrovský, který měl s sebou jako garde legendárního, několikanásobného šampiona v Kick-boxu, Honzu Kalaše.
Český boxerský rybník se rozdělil na dva tábory, jeden byl na straně Pejsara s Rajmontem, kteří chtěli tenhle match v Praze, i kvůli tragicky zesnulému manažerovi Mírovi Pekovi. Po události Venca přešel do stáje Qwertu.
Druhá strana si přála duel v Plzni v Lokomotivě, domovském městě obou borců!
Dražbu vyhrál Hadrovský s nabídkou 300 000 kč. Tudíž se zápas přesouvá do Plzně!
Duel který rozdělil česko! Část věří Pejsarovi a jeho tvrdému úderu! Část Šourovi a jeho zkušenostem z amatérského ringu!
Ať už titul získá jeden nebo druhý, řežba o český titul v těžké váze má poprvé v novodobé historii opravdu vyrovnané soupeře a bude mít úctyhodného držitele ať už skončí jakkoli.
16.12. se u nás zastaví boxerská časomíra, zraky všech fanoušků, boxerů, manažerů, trenérů, kohokoli koho jen trochu zajímá svět šestnácti provazů, budou upřené do Plzně, do haly Lokomotiva!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama