Pejsar vs. Šour, souhrn českého zápasu století

17. prosince 2017 v 9:41 | Jiří Průša
Kdo byl v sobotu 16.12. v Plzni na gala, podívat se na zápas o český titul v těžké váze, rozhodně nemohl litovat. Oba borci se před zápasem nešetřili, navzájem se hecovali přes média, nebo sociální sítě. Ale nikdy to nezašlo k nevkusným vzájemným urážkám. Byly to věcné, trefné, vtipné narážky. Tak jak se nešetřili před, tak dvojnásob si to rozdali během zápasu.
Už grandiozní nástup obou aktérů předpovídal že budeme svědky něčeho velkolepého, když jsem je pak viděl v jednom ringu nemohl jsem tomu skoro uvěřit. Tak moc jsem se na tento zápas těšil. Co jsem ale viděl potom co zápas začal, to jsem nečekal ani v nejtajnějším snu. Byla to ukázka síly, vůle a odhodlání. Takhle boxují ŠAMPIONI!!!
Od úvodního gongu začal dle očekávání Pavel Šour ofenzivněji, oťukával Pejsarovu hlavu přední injekcí nebo krátkými kombinacemi a čekal s čím se soupeř vytasí, ten dlouho hledal skulinu kudy bude moci udeřit, když jeho háky vystřelily byla v nich velká razance.
Nejsem si jistý přesně, tuším že hned ve druhém kole, se objevila trhlina nad Vaškovým okem a v kole dalším rána v obličeji Pavla.
Pejsarovo zranění nechal ringový rozhodčí několikrát během zápasu kontrolovat doktorem, krvácelo opravdu vydatně až bylo na oblečení obou zápasníků.
Pavel Šour pokračoval v precizním, kontrolovaném výkonu a sbíral body, občas se odhodlal ke tlaku který Pejsar nejen že ustál, ale dokázal zakontrovat. A i když se často tvrdí že Pavel není boxerem s tak tvrdým úderem, tak v minulých zápasech ukázal že uspat 100 kg chlapa za 30 sekund není problém. Vašek si s tím nejen že poradil a i když dost úderů pochytal hlavou, přes četná zranění v obličeji, přes skoro zavřené oko, vyrážel dál a dál k tvrdým protiútokům. Pod vyzyvatelovým pravým okem se objevila mohutná podlitina, takže to jasně nebyli žádné plané útoky.
Zápas mohl skončit kdykoli, kterýmkoli úderem, z kterékoli strany, ale já ani knockout nechtěl, nechtěl jsem vidět ani jednoho z hrdinů večera na podlaze ringu.
V osmém kole už doktor Václava nepustil dál, v ringu Pavla se začalo slavit, ale podle pravidel se zápas ukončil a sečetli se body. Tušilo se v hale i obou rozích že Pavel nabodoval dost.
Michal Frabša, tradiční moderátor večera, začal číst verdikt 80-73 ŠOUR, 80-72 ŠOUR a 80-72 ŠOUR a bylo jasné že český box má nového krále, v královské váhové kategorii se jím stal pětatřicetiletý PAVEL ŠOUR. Václav sportovně zatleskal, pogratuloval Pavlovi a objali se. Zlá krev se vyčistila!
I když měl výsledek jasného vítěze, tento zápas nemá poraženého. Vašek Pejsar doufám zavřel ústa všem pochybovačům a posměváčkům, kteří s brambůrkama na stole, napasovaný u počítače a na sociálních sítích psali o tom že je trapný, že nemá šanci apod. Předvedl obrovské srdce válečníka. Byl výborně připravený a dřel jako kůň. Tam kde by se většina borců už dávno vzdala, on pokračoval a bojoval jako lev. Myslím že Pavel sám nejlépe ví jak nepříjemným soupeřem byl.
Takhle se boxuje o titul! Pavel Šour jasně dokázal že je tím pravým šampionem, který dokáže zvládnout ty nejtěžší výzvy, který před ničím necouvne a jde si dál za svým cílem. Dnes 17.12. 2017 je to přesně rok co debutoval mezi profesionály a za pouhý rok ovládl těžkou váhu v ČR. Úctyhodné!
Já nepamatuji v českém boxu, takový zápas. Pokud vy ano, máte štěstí. Pro mě byl tohle skutečně, český ZÁPAS STOLETÍ!!!

foto: Tomáš Liška a fb Pavel Šour
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama