Prosinec 2017

Václav Pejsar- Pavel mě překvapil kondicí - Pozápasový minirozhovor

20. prosince 2017 v 12:16 | Jiří Průša
Mám tu pro vás minirozhovor tentokrát s druhým z hrdinů ze sobotního Dne Rváčů Václavem Pejsarem. Vašek podal, jistě ne jen pro mě, fantastický výkon. S Pavlem, který boxoval doslova chirurgicky , držel krok, po Pavlových kombinacích kdy už nejeden borec padl, Venca vyrážel k překvapivým kontrům i přes škaredé zranění v obličeji. To udržovalo nejen napětí v hale co by kdyby, ale i Pavla Šoura v neustálém soustředění. Vítězství Pavla, by nebylo tak velkolepé bez skály která stála proti němu. Český "Rocky" VÁCLAV PEJSAR

Sice jsi prohrál, ale v parádním zápase a heroickým výkonem. Jak se teď cítíš?

Cítím se fyzicky dobře a psychicky jak po prohraném zápase ;-) Šrámy a otoky nic neznamenají, ty budou za chvíli pryč.

Máš přesto pocit že jsi měl udělat něco jinak? Nebo kde v zápase jsi cítil největší šanci že by jsi to mohl otočit a posadit Pavla na zadek?

Samozřejmě že jsem měl udělat spoustu věcí jinak. Trénovali jsme na Pavla taktiku kterou jsem v zápase neudělal tak jak jsem měl. Šanci posadit ho na zadek bych měl, kdybch dělal to co jsem měl a nenechával Pavla dělat to co potřeboval on.
Co plánuješ teď? Chceš ihned odvetu nebo jeden dva lehčí zápasy na rozehřátí než se dohodnete?

Je ještě brzo říkat plány na příští rok. Všechno si řekneme s trenéry a manažery po krátkém odpočinku který mě teď čeká. Rozhodně by měl do odvety být alespoň jeden zápas s jiným soupeřem.

Překvapil tě Pavel něčím? Nebo ho znáš natolik že jsi věděl přesně jak bude boxovat?

Ano věděl jsem jakým stylem Pavel boxuje a přesto jsem nedodržel předem danou taktitku, takže mě až tak moc ničím nepřekvapil. Snad jen celkem dobrou kondicí.

Přítelkyně to s tebou hodně prožívala, od stolku se přesunula povzbuzovat pod ring. Prožívá to tak vždy? A jaký měla na zápas názor, co ti řekla?

Přítelkyně Nikola to prožívá vždy, ale tentokrát to prožívala opravdu silně i proto, že ten zápas byl už předem hodně vyhecovaný, prochází celou tou přípravou se mnou a navíc když viděla jak tvrdý zápas se odehrává v ringu tak ji to pochopitelně nemohlo nechat chladnou. Zápas pro ni byl strhující jako pro každého kdo ho viděl z blízka. Do budoucna samozřejmě stojí při mě v dalších mých krocích a rozhodování, i v případě odvety

Propadl jsi se ve světovém žebříčku na pozici 300. Co je pro tebe teď větší prioritou? Získat zpět titul, nebo jít v žebříčku výš?

Asi obojí, titul chci zpět a samozřejmě chci jít ve světovém žebříčku vysoko, abych se mohl dostávat do lepších mezinárodních zápasů. Rozhodně máme v plánu jít výš než jsem kdy byl.

Máš vysněného soupeře ve světě se kterým by jsi se chtěl utkat? Třeba reparát s Kuzminem který tě nečistě poslal na podlahu, máš pocit že by jsi udělal lepší zápas?

S Kuzminem bych určitě rád udělal lepší zápas, ale jinak určitého boxera se kterým bych se chtěl utkat nemám.

Pejsar vs. Šour, souhrn českého zápasu století

17. prosince 2017 v 9:41 | Jiří Průša
Kdo byl v sobotu 16.12. v Plzni na gala, podívat se na zápas o český titul v těžké váze, rozhodně nemohl litovat. Oba borci se před zápasem nešetřili, navzájem se hecovali přes média, nebo sociální sítě. Ale nikdy to nezašlo k nevkusným vzájemným urážkám. Byly to věcné, trefné, vtipné narážky. Tak jak se nešetřili před, tak dvojnásob si to rozdali během zápasu.
Už grandiozní nástup obou aktérů předpovídal že budeme svědky něčeho velkolepého, když jsem je pak viděl v jednom ringu nemohl jsem tomu skoro uvěřit. Tak moc jsem se na tento zápas těšil. Co jsem ale viděl potom co zápas začal, to jsem nečekal ani v nejtajnějším snu. Byla to ukázka síly, vůle a odhodlání. Takhle boxují ŠAMPIONI!!!
Od úvodního gongu začal dle očekávání Pavel Šour ofenzivněji, oťukával Pejsarovu hlavu přední injekcí nebo krátkými kombinacemi a čekal s čím se soupeř vytasí, ten dlouho hledal skulinu kudy bude moci udeřit, když jeho háky vystřelily byla v nich velká razance.
Nejsem si jistý přesně, tuším že hned ve druhém kole, se objevila trhlina nad Vaškovým okem a v kole dalším rána v obličeji Pavla.
Pejsarovo zranění nechal ringový rozhodčí několikrát během zápasu kontrolovat doktorem, krvácelo opravdu vydatně až bylo na oblečení obou zápasníků.
Pavel Šour pokračoval v precizním, kontrolovaném výkonu a sbíral body, občas se odhodlal ke tlaku který Pejsar nejen že ustál, ale dokázal zakontrovat. A i když se často tvrdí že Pavel není boxerem s tak tvrdým úderem, tak v minulých zápasech ukázal že uspat 100 kg chlapa za 30 sekund není problém. Vašek si s tím nejen že poradil a i když dost úderů pochytal hlavou, přes četná zranění v obličeji, přes skoro zavřené oko, vyrážel dál a dál k tvrdým protiútokům. Pod vyzyvatelovým pravým okem se objevila mohutná podlitina, takže to jasně nebyli žádné plané útoky.
Zápas mohl skončit kdykoli, kterýmkoli úderem, z kterékoli strany, ale já ani knockout nechtěl, nechtěl jsem vidět ani jednoho z hrdinů večera na podlaze ringu.
V osmém kole už doktor Václava nepustil dál, v ringu Pavla se začalo slavit, ale podle pravidel se zápas ukončil a sečetli se body. Tušilo se v hale i obou rozích že Pavel nabodoval dost.
Michal Frabša, tradiční moderátor večera, začal číst verdikt 80-73 ŠOUR, 80-72 ŠOUR a 80-72 ŠOUR a bylo jasné že český box má nového krále, v královské váhové kategorii se jím stal pětatřicetiletý PAVEL ŠOUR. Václav sportovně zatleskal, pogratuloval Pavlovi a objali se. Zlá krev se vyčistila!
I když měl výsledek jasného vítěze, tento zápas nemá poraženého. Vašek Pejsar doufám zavřel ústa všem pochybovačům a posměváčkům, kteří s brambůrkama na stole, napasovaný u počítače a na sociálních sítích psali o tom že je trapný, že nemá šanci apod. Předvedl obrovské srdce válečníka. Byl výborně připravený a dřel jako kůň. Tam kde by se většina borců už dávno vzdala, on pokračoval a bojoval jako lev. Myslím že Pavel sám nejlépe ví jak nepříjemným soupeřem byl.
Takhle se boxuje o titul! Pavel Šour jasně dokázal že je tím pravým šampionem, který dokáže zvládnout ty nejtěžší výzvy, který před ničím necouvne a jde si dál za svým cílem. Dnes 17.12. 2017 je to přesně rok co debutoval mezi profesionály a za pouhý rok ovládl těžkou váhu v ČR. Úctyhodné!
Já nepamatuji v českém boxu, takový zápas. Pokud vy ano, máte štěstí. Pro mě byl tohle skutečně, český ZÁPAS STOLETÍ!!!

foto: Tomáš Liška a fb Pavel Šour

Minirozhovor: Pavel Šour

14. prosince 2017 v 20:51 | Jiří Průša
Plzeňský bombarďák, patriot, 194 cm vysoký a přes metrák važící pohodář Pavel Šour, hlavní vyzyvatel titulu ČUBP v těžké váze který drží další Plzeňák Václav Pejsar.
O ten si to naplno rozdají již tuto sobotu, pro oba před domácím publikem, v Plzni na tradičním gala Den Rváčů.
Pavel má bilanci čítající 7 zápasů, 6 výher, 1 porážku, 5x ukončil soupeře před limitem. A to vše stihl za pouhých 12 měsíců. Téměř přesně na den, rok předtím než se jeho pecky rozezvoní v Lokomotivě, debutoval ve stejné hale, na stejném gala a dnes uż je z něj aspirant na titul. Spoluzakladatel oddílu Chimera Plzeň. Čtyřnásobný amatérský mistr republiky. To je, nejen v Plzni, populární "Pablo"!

Pavle, kdy jsi začal s boxem a kdo, nebo co tě k němu přivedlo?
Boxuji necelých 20 let. Začal jsem kvůli tomu, abych se uměl prát na ulici.

Kteří boxeři byli tvými vzory když jsi začínal a kdo napříč vahami se ti líbí dnes?
Mými vzory byli Cassius Clay a Lennox Lewis. Momentálně nejvíce obdivuji ukrajinské duo Lomachenko a Usyk.

Proti komu ze současné těžké váhy, klidně i z absolutní špičky, by jsi si přál nastoupit?
Teď je cílem český titul. Pak je mým snem zaboxovat si s kýmkoliv o titul evropský.

Jsi dlouhodobý, veleúspěšný reprezentant v amatérském boxu, kdy jsi se rozhodl pro vstup do profesionálního ringu?
Do profi jsem se rozhodl vstoupit hned po tom, co pro mě skončila naděje na Olympijské hry. Tehdy na nich mohli startovat jen amatéři.

Kdo byl během tvé velkolepé amatérské kariéry nejtěžším, nejnepříjemnějším soupeřem?
Sergey Kuzmin (Současná neporažená ruská dvojka a světová třicítka - pozn.) se kterým jsem se utkal v roce 2011 v Maďarsku, prohrál jsem RSC. Měl obrovskou sílu.

Kdo byl v profi zatím nejtěžším soupeřem je asi jasné (Pavel prohrál s bronzovým medailistou z OH v Riu Filipem Hrgovicem v prvním kole KO - pozn.) Bude Vašek tvůj druhý nejtěžší v dosavadní kariéře?
Vencu bych výkonostně srovnal s Ante Verunicou (Pavel vyhrál v březnu na body - pozn.)

Na slabiny Venci se tě ptát nebudu, nebudeš prozrazovat na co se chceš zaměřit. Ale trochu jinak, kde vidíš Vaškovu největší přednost? Co by jsi na něm vyzdvihl? Na co si dáš pozor?
Vencovo největší zbraní je jeho sebevědomí které mě moc baví. A slabiny klidně prozradím, Venca je přesvědčený o tom že má drtivý úder a bezchybnou obranu. O mě si myslí že nic neunesu na bradu a že nemám kondici. To že žije v těchto omylech je jeho největší slabinou.

Když v sobotu vyhraješ a splníš si svůj současný cíl- zisk titulu. Co plánuješ dál? Jakou máš další metu?
Cílem je první padesátka světového žebříčku.

Václav Pejsar vs. Pavel Šour

6. prosince 2017 v 22:40 | Jiří Průša
Václav Pejsar vs. Pavel Šour a souboj o český titul v těžké váze bude hlavní tahák tradičního galavečera Den Rváčů, tentokrát nazvaného Rivalové 7.
Legendární Ondřej Pála, předchozí šampion, titul vyhrál nad Tomášem Mrázkem skoro přesně deset let předtím než ho nad stejným soupeřem vyhrál Pejsar. Poté co Pála ukončil kariéru v roce 2014 byl titul volný. V roce 2016 se tedy odehrál titulový match mezi zmíněnými Pejsarem a Mrázkem který ovládl v devátém kole TKO prvně jmenovaný a český pás měl opět svého majitele.
Česká jednička, třiatřicetiletý Pejsar skočil do českého profiboxu po pouhých třech zápasech a s bilancí 2-1 mezi amatéry. Tehdy mu promoter Miroslav Pek nabídnul vstup do profiringu. Určitě nešlápl vedle když souhlasil, protože první 4 zápasy vyhrál a všechny knockoutem a došel si až pro český titul. Oproti 11 výhrám má 5 porážek a všechny v zahraničí s takovými jmény jako Schwarz, Rudenko, Afonin, Kuzmin nebo David Price. Na domácí půdě nenašel přemožitele stejně jako jeho vyzyvatel Pavel Šour.
Ten po velkolepé amatérské kariéře, kdy se stal 4x (!) mistrem republiky a to v letech 2005, 2008, 2014 a 2015. Vtrhl do profesionálního ringu jako uragán, ze šesti prvních zápasů vyhrál pět knockoutem. Má na svém kontě jedinou porážku a to v posledním zápase v Německu K.O. v prvním kole s chorvatskou jedničkou, bronzovým medailistou z OH v Riu, Filipem Hrgovicem, který je po pouhých dvou zápasech, ve světovém žebříčku dle serveru BOXrec, na čísle 123! Pavel dal přednost zápasu s Hrgovicem před nabídkou z Anglie na duel s britským bouřlivákem Dereckem "Del Boy" Chisorou. Chorvat dostal přednost díky delšímu času na přípravu a v neposlední řadě jistě lepšímu finančnímu ohodnocení. Eliminační souboj o možnost vyzvat Pejsara svedl Šour s Radkem Vařákem, tehdejší českou trojkou, kterého doslova uspal už v prvním kole!
To, o jak velký zápas na české poměry obzvlášť půjde, dokazuje i historicky první dražba v ČR o místo konání. Šlo o to jestli se bude konat v tradiční Lucerně v Praze 30.12. Nebo na Dni Rváčů v Plzni 16.12. Dražili promoteři obou akcí - Matouš Rajmont za Lucernu a za Den Rváčů Martin Hadrovský, který měl s sebou jako garde legendárního, několikanásobného šampiona v Kick-boxu, Honzu Kalaše.
Český boxerský rybník se rozdělil na dva tábory, jeden byl na straně Pejsara s Rajmontem, kteří chtěli tenhle match v Praze, i kvůli tragicky zesnulému manažerovi Mírovi Pekovi. Po události Venca přešel do stáje Qwertu.
Druhá strana si přála duel v Plzni v Lokomotivě, domovském městě obou borců!
Dražbu vyhrál Hadrovský s nabídkou 300 000 kč. Tudíž se zápas přesouvá do Plzně!
Duel který rozdělil česko! Část věří Pejsarovi a jeho tvrdému úderu! Část Šourovi a jeho zkušenostem z amatérského ringu!
Ať už titul získá jeden nebo druhý, řežba o český titul v těžké váze má poprvé v novodobé historii opravdu vyrovnané soupeře a bude mít úctyhodného držitele ať už skončí jakkoli.
16.12. se u nás zastaví boxerská časomíra, zraky všech fanoušků, boxerů, manažerů, trenérů, kohokoli koho jen trochu zajímá svět šestnácti provazů, budou upřené do Plzně, do haly Lokomotiva!

Haye vs. Bellew: odveta má nový termín

6. prosince 2017 v 11:58 | Jiří Průša
Mistr světa organizace WBC v křížové váze Tony Bellew 29-2-1 19 K.O. se měl utkat v odvetě s těžkou vahou a bývalým šampionem federace WBA ( O pás přišel v souboji s legendárním Wladimirem Klitschkem ) Davidem Hayem 28-3-0 26 K.O.už letos 17. prosince v O2 Areně.
David Haye ale 20. listopadu nahlásil zranění bicepsu, které si nepřivodil paradoxně při tréninku ale při běžné chůzi ze schodů.
6. prosince stáj Matchroom boxing, která zastupuje Bellewa oznámila nový termín a to 5. května 2018. Místo konání, tedy Londýnská O2 arena, zůstává stejné.
Připomeňme si že první zápas mezi oběma brity se uskutečnil 4. března letošního roku, Tony Bellew přešel do z křížové váhy právě kvůli souboji s Hayem. Nikdo nedával Tonymu příliš šancí, ale překvapivě Hayeho v 11. kole knockoutoval. Haye si ovšem v průběhu zápasu utrhl achilovku a doboxoval zápas se zraněním.
"Jsem potěšený že máme nový termín odvety. Už jsem se sice těšil na prosincový triumf a klidného prožití vánoc s rodinou. Ale moje mysl je stále u tohoto zápasu a já ho znovu potrestám! Mám nyní přesný plán na rok 2018. Nejdřív porazím Hayeho a potom Tysona Furyho a ukončím oběma definitivně jejich kariéry. " říká prvně jmenovaný.
David Haye poznamenal - "Když jsem musel oznámit zranění při nešťastné nehodě při chůzi ze schodů byl jsem opravdu nešťastný, že nemůžu fanouškům dát konec roku který jsme si všichni přáli. Tony tvrdí že mě pošle do důchodu ale ať už máte to štěstí že budete osobně v hale, nebo doma u televize, nebudete zklamáni. Dostanete konec který jsem fanouškům slíbil. V roce 2018 se Hayemaker vrátí a znovu dá fanouškům bojovou noc kterou si zaslouží!"

Bellewovi se nabízeli jako náhrada Dillian Whyte 22-1-0 16 K.O. nebo i bývalý král těžké váhy Tyson Fury 25-0-0 18 K.O. Whyte dokonce navrhoval že dodrží termín 17.12. Fury udával jaro roku 2018. Ale Bellew dal přednost odvetě s Hayem.
Tonyho kouč Dave Coldwell není nadšený že bude 14 měsíců mimo ring, ale budou prý připraveni!