Tyson Fury : S Klitshkem jsem si hrál, vyškolím Joshuu

7. listopadu 2017 v 14:25 | Jiří Průša
Tyson Fury 25-0-0, bývalý mistr světa těžké váhy organizací WBA, IBF, IBO a WBO které vybojoval v Listopadu 2015 nad legendárním, jedenáct let neporaženým ukrajincem Wladimirem Klitshckem 64-5-0, je přesvědčený že pokud se dokáže dostat zpět do špičkové formy, je schopný porazit Anthony Joshuu 20-0-0 a získat alespoň část pásů zpět.
Joshua totiž drží tituly IBF, WBA a IBO. Pás organizace IBF vyhrál 9. dubna 2016 nad Charlesem Martinem ( IBF byl Furymu odebrán po tom co dal přednost odvetě s Klitschkem namísto zápasu s tehdejším povinným vyzyvatelem Vyacheslavem Glazkovem. Uskutečnil se tedy eliminační souboj mezi Glazkovem a Martinem, který vyhrál druhý jmenovaný pro zranění soupeře ve třetím kole ) WBA a IBO vyhrál brit, stejně jako Fury, nad Wladimirem Klitschkem 29. dubna 2017 v epické bitvě. Když dlouholetého krále nejtěžší váhové divize knockoutoval v 11. kole. Anthony Joshua vyvolával Furyho ihned po zápase před vyprodaným Wembley, "Fury kde jsi bejby?" ten ale v hledišti chyběl.
Tyson Fury reagoval na zápas slovy že on si s Klitschkem jen hrál zatímco Joshua se s ním dostal do problémů, dokonce byl v šestém kole poprvé v kariéře počítán, po pumelici ze zadní Klitschkovi ruky.
Nemá cenu abych se vracel pokud nebudu 100% připravený, v těžké váze je víc borců kteří by mi dělali potíže pokud nebudu v nejlepší možné kondici. Ví dobře 206 cm vysoký britský obr přezdívaný "Gypsy King"
Než bude moci zažádat o navrácení licence musí počkat na vyřešení situace u protidopingové organizace UKAD která tvrdí že v roce 2015 užíval zakázané látky. Což on sám popírá " Udělal jsem spoustu špatných věcí , ale doping nikdy"
"Jsem ochoten bojovat proti všem těžkým vahám, nemám se čeho bát. Máte tu šampiony kteří drží pásy, ale spadli jim do klína, jsem jediný muž který tu dnes stojí, který porazil šampiona. Ale když se podívám na divizi nemám se vůbec čeho bát. Joshuu vyškolím."
Anthony Joshua reagoval na zprávu o nemoci Furyho, který trpí bipolární afektivní poruchou tím že mu na dálku vyjádřil podporu. "Vše jde v tuto chvíli stranou, jsou věci přesahující box. Já doufám v návrat ještě silnějšího a lepšího Tysona Furyho"
Doufejme, že Fury opravdu začal pracovat na návratu mezi 16 provazů a třeba se dočkáme bitvy o Británii - zápasu Anthony Joshua vs. Tyson Fury
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama