Joshua: Parker na jaře, sjednocení s Wilderem v létě

11. listopadu 2017 v 12:54 | Jiří Průša
Nejdříve zápas s Josephem Parkerem, aby si Anthony Joshua mohl odškrtnout pás WBO a potom absolutní sjednocení s Deontayem Wilderem, držitelem titulu WBC.
Nalinkované to má Anthony Joshua hezky, ale vede dlouhá cesta už jen k tomu aby se všechny strany dohodli za stolem, natož aby se rozhodovalo v ringu.
Ještě žádný bojovník těžké váhy to nedokázal. Ani Mike Tyson, ani Lennox Lewis, Evander Holyfield nebo bratři Klitschkové, ještě nikdo v historii nesjednotil všechny čtyři prestižní organizace. Anthony Joshua, může být první. Proti ale jistě bude jak Parker tak Wilder. Kteří můžou o tento primariát hrát také.
Šéf Matchroom boxing, stáje do které patří Joshua prý zahájil jednání s oběma tábory. Jako ideální variantu ale vidí právě scénář kdy se utká nejdříve s na jaře s novozélandským mistrem a potom v létě s tím americkým.
"Problém u Parkera je to že jeho hodnota je ve světě malá, ale musíme ho respektovat jako držitele WBO" říká Hearn a dodává "Jsme připraveni ho zaplatit, ale musíme najít střední cestu mezi realitou a fantazií. Rádi bychom duel s Parkerem na jaře, abychom šli do zápasu s Wilderem se všemi pásy a chyběl nám jen jeden aby byl AJ nezpochybnitelným králem boxu!"
David Higgins promotér Parkera potvrdil, že první kontakty už proběhli a jedná se o březnu nebo dubnu. Doufá v dohodu a že nebude muset sahat po žádném záložním plánu, včetně Lucase Browna. Přiznává že je to záležitost obchodu a peněz.
"Bereme na vědomí že Joshua pokud boxuje na domácí půdě, má za sebou obrovskou základnu fanoušků. Pokud chtějí skutečně nyní sjednotit, budou platit více než jindy. Máme i jiné možnosti a pokud se nespokojíme s nabídkou můžeme jít jinou cestou a k zápasu může dojít v druhém čtvrtletí, nebo jiném roce" říká Higgins.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama